Mayo County Council logo

Comhairleoirí Contae Mhaigh Eo

Comhairleoirí Contae Mhaigh Eo

 

 

 

CEANTAR BARDASACH BHÉAL AN ÁTHA

 

 

AINM & SEOLADH

 

 

GAIRM

 

PÁIRTÍ

 

SONRAÍ TEAGMHÁLA

 

 Cllr Neil Cruise

An tUas. Neil Cruise,

Bóthar Bhéal Átha na Muice,

Béal Easa.

 

Tábhairneoir

 

Fine Gael

 

(086)    8388778

cruisersbar@gmail.com

 

 Cllr. Gerry Ginty

An tUas. Gerry Ginty,

Bóthar Chill Ala,

Béal an Átha.

 

Dealbhóir 

 

Gan Pháirtí

 

(096)    22614 / 70480

(087)    7659235

gginty@cllr.mayococo.ie  

 Cllr. Michael Loftus

An tUas. Michael Loftus,

Bóthar an Locha,

Crois Mhaoilíona.

 

Stiúrthóir Cuideachta

 

Fianna Fáil

 

(087)    6849130

cllrmloftus@gmail.com

 

 Cllr. Jarlath Munnelly

An tUas. Jarlath Munnelly,

The Acres,

Cill Ala,

Co. Mhaigh Eo.

 

Oide Scoile

 

Fine Gael

 

(087)    9832931

jmunnelly@cllr.mayococo.ie

 

 

 Cllr. John O’Hara

An tUas. John O’Hara,

Grove House,

Muine Chonalláin,

Béal an Átha.

 

Teicneoir le BSL /

Ionadaí Pobail

 

Fine Gael

 

(087)    2942949

johara@cllr.mayococo.ie

 

 

 Cllr. Annie May Reape

Ms. Annie May Reape,

Sráid an Phiarsaigh,

Béal an Átha.

 

Ionadaí Pobail

 

Fianna Fáil

 

(096)    77613

(087)    2250745

amreape@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Michael Smyth

An tUas. Michael Smyth,

Ráth Scanláin,

Béal Átha na Muice.

 

Dlíodóir

 

Fianna Fáil

 

(087)    6848070

michael@fgphelan.ie

 

 Cllr. Seamus Weir

An tUas. Seamus Weir,

Cúil Chrónáin,

Béal Easa.

 

Ceantálaí

 

 

(086)    8581250

sweir@cllr.mayococo.ie

 

 

 

 

 

CEANTAR BARDASACH CHAISLEÁN AN BHARRAIGH

 

 

AINM & SEOLADH

 

GAIRM

 

PÁIRTÍ

 

SONRAÍ TEAGMHÁLA

 

 Cllr. Cyril Burke

An tUas. Cyril Burke,

Ionad I.P.I.,

Bóthar Bhréachmhaigh,

Caisleán an Bharraigh.

 

Ceantálaí

 

Fine Gael

 

(087)    6891821

cburke@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Frank Durcan

An tUas. Frank Durcan,

Bóthar Chathair na Mart,

Caisleán an Bharraigh.

 

Ceantálaí

 

Gan Pháirtí

 

(094)    9022039

(087)    2589091

fdurcan@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Blackie K. Gavin

An tUas. Blackie K. Gavin,

Cnoc Síne,

Caisleán an Bharraigh.

 

Pluiméir,

Comhairle Contae Mhaigh Eo

 

Fianna Fáil

 

(094)    9022171

(087)    2490933

bgavin@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Henry Kenny

An tUas. Henry Kenny,

Bóthar na Sráide,

Béal Átha Bhearaigh,

Caisleán an Bharraigh.

 

Ionadaí Pobail

 

Fine Gael

 

(094)    9031103

(087)    1347485

hkenny@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Michael Kilcoyne

An tUas. Michael Kilcoyne,

9, Bóthar Thurlaigh,

Caisleán an Bharraigh.

 

Oifigeach Ceardchumainn

 

 

(087)    2648869

mkilcoyne@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Al McDonnell

An tUas. Al McDonnell,

Sráid an Chaisleáin,

Caisleán an Bharraigh.

 

Feirmeoir /

Ceantálaí

 

Fianna Fáil

 

(094)    9029039

(086)    8109499

amcdonnell@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Thérèse Ruane

Ms. Thérèse Ruane,

60, Lios an Ghleanna,

Caisleán an Bharraigh.

 

Bainisteoir Forbartha Pobail

 

Sinn Féin

 

(086)    3483414

cllrtruane@mayococo.ie  

 

 

 

 

 


 

 

CEANTAR BARDASACH CHLÁR CHLAINNE MHUIRIS

 

 

AINM & SEOLADH

 

GAIRM

 

PÁIRTÍ

 

SONRAÍ TEAGMHÁLA

 

 Cllr. John Caulfield

An tUas. John Caulfield,

Bóthar Bhéal Átha na Muice,

Cill Cheallaigh.

 

Maisitheoir

 

Fianna Fáil

 

(087)    3134446

johncaulfield4@gmail.com

 

 Cllr. Tom Connolly

An tUas. Tom Connolly,

Garraí Bhaildrín,

Clár Chlainne Mhuiris.

 

Féinfhostaithe

 

Fine Gael

 

(087)    2654860

tconnolly@cllr.mayococo.ie

 Cllr. John Cribbin

An tUas. John Cribbin,

Cnoc an Earraigh,

Béal Átha hAmhnais.

 

Feirmeoir / 
Ionadaí Pobail

 

Fine Gael

 

(087)    2920368

jcribbin@cllr.mayococo.ie

   

 Cllr. Richard Finn

An tUas. Richard Finn,

Páirc na Beithe,

Clár Chlainne Mhuiris.

 

Ceantálaí agus Luachálaí

 

Gan Pháirtí

 

(094)    9362216

(087)    2536343                        rfinn@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Gerry Murray

An tUas. Gerry Murray,

An Chearnóg,

Baile Chathail.

 

Ionadaí Pobail

 

Sinn Féin

 

(094)    9254736

(086)    3629792

gmurray@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Patsy O’Brien

An tUas. Patsy O’Brien,

Róibín,

Maolla.

 

Irish Rail Employee / Farmer

 

Fine Gael

 

(094)    9540418

(087)    6184844

pobrien@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Damien Ryan

An tUas. Damien Ryan,

Milehill,

Baile an Róba.

 

Feirmeoir

 

Fianna Fáil

 

(094)    9541576

(087)    6992564

dryan@cllr.mayococo.ie

 

 

 

 

 

CEANTAR BARDASACH IARTHAR MHAIGH EO

 

 

AINM & SEOLADH

 

GAIRM

 

PÁIRTÍ

 

SONRAÍ TEAGMHÁLA

 

 Cllr. Gerry Coyle

An tUas. Gerry Coyle,

Dumha Locha,

Gaoth Sáile,

Béal an Átha.

 

Fear Gnó
Féinfhostaithe

 

Fine Gael

 

(097)    82280

(087)    2441380

gcoyle@cllr.mayococo.ie

 Cathaoirleach Michael Holmes

An tUas. Michael Holmes,

An Pháirc Nua,

An Mhala Raithní,

Cathair na Mart.

 

Feirmeoir

 

Gan Pháirtí

 

(098)    36113

(087)    2652113

mholmes@cllr.mayococo.ie

 Cllr. Christy Hyland

Mr. Christy Hyland,

Cúirt na Drioglainne,

Cathair na Mart.  

 

Úinéir Teach Ósta

 

 

(086)    8342208

christyhyland@hotmail.com

 Theresa McGuire

Ms. Tereasa McGuire,

Caisleán an Dúin,

Cathair na Mart.

 

Príomhoide Scoile

 

Fine Gael

 

(087)    2205172

cllrtmcguire@mayococo.ie  

 

 Cllr. Paul McNamara

An tUas. Paul McNamara,

Na Sraithíní,

Acaill.

 

Fear Gnó

 

Fianna Fáil

 

(086)    2210048

paulmcnamara04@eircom.net

 

 Cllr. Brendan Mulroy

An tUas. Brendan Mulroy,

4, Ardán Naomh Pádraig,

Cathair na Mart.

 

Fostaithe ag Cumann Cúraim an Iarthair

 

Fianna Fáil

 

(087)    9820542

cllrbmulroy@mayococo.ie    

 Theresa Whelan

Ms. Teresa Whelan,

40, Cuan Oisri,

Cois Farraige,

Béal an Mhuirthead.

 

Tábhairneoir

 

Sinn Féin

 

(085) 8077642

teresawhelansinnfein@gmail.com

 

 

COMHALTAÍ OIREACHTAIS

 

An Seanadóir Paddy Burke, An tEanach, Caisleán an Bharraigh (Fine Gael)

 

An tUas. Dara Calleary, T.D., Cúige na Leice, Béal an Átha (Fianna Fáil)

 

An tUas. Enda Kenny, T.D., Sráid an Tóchair, Caisleán an Bharraigh (Fine Gael)

 

Ms. Michelle Mulherin, T.D., 47, Arda na Muaidhe, Béal an Átha (Fine Gael)

 

An tUas. John O’Mahony, T.D., Sráid Daltúin, Clár Chlainne Mhuiris (Fine Gael)

 

An tUas. Michael Ring, T.D., Sráid na Cé, Cathair na Mart (Fine Gael)

 

 

FEISIRÍ EORPACHA

 

An tUas. Matt Carthy, M.E.P., 52, Foxfield, Carraig Mhachaire Rois, Co Mhuineacháin (Sinn Féin)

 

An tUas. Luke ‘Ming’ Flanagan, M.E.P., 5, Páirc an Chnoic Rua, An Caisleán Riabhach, Co. Ros Comáin (Gan Pháirtí)

 

Ms. Marian Harkin, M.E.P., 90, Kevinsfort Heath, Bóthar an Leathrois, Sligeach (Neamhspleách)

 

Ms. Mairead McGuinness, Mentrim, Droim Conrach, An Uaimh, Co. na Mí (Fine Gael)

  More Mayo County Council and Local Government Websites